ویژگی معاملات آنلاین

ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی چیست؟ | قسمت بیست و پنجم

در این بخش به ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی میپردازیم . در قسمت های قبلی هر کدام از روش های سرمایه گذاری در بورس را توضیح دادیم اما با ورود سامانه های آنلاین دیدیم که کارها و معاملات چقدر سریع تر و بهتر انجام میشوند و اکثر افراد در استفاده از این سامانه سبقت گرفتند و استفاده از روش آنلاین را در سرمایه گذاری خود ارجح دانستند . بعد از آن به نحوه ی استفاده از سامانه ی آنلاین پرداختیم و روش استفاده از این سامانه را آموزش دادیم . حالا در این قسمت ویژگی های سامانه ی آنلاین معاملاتی را توضیح میدهیم و به نحوه ی کار با دو سیستم معاملاتی مورد استفاده در کارگزاری ها اشاره میکنیم .

ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی :

۱. از ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی این است که دسترسی به سامانه معاملات آنلاین رایگان بوده و شرکت کارگزاری هیچ وجهی بابت ارائه این خدمات دریافت نمی‏کند و تنها درصد مشخصی به عنوان کارمزد و مالیات از طرف کارگزاری دریافت می‏شود که در قسمت‏ های قبل راجع به آن به توضیح داده شد.

۲. دیگر ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی دسترسی به سامانه از طریق نام کاربری و رمز عبور است. بنابراین سرمایه‏ گذار باید در نگهداری از رمز عبور و نام کاربری و خود فاش نکردن آن‏ها نزد دیگران دقت لازم را داشته باشد.

۳. سامانه معاملات آنلاین به گونه ‏ای طراحی شده است که با کمترین پهنای باند اینترنت قابل استفاده باشد. بنابر‏این سرمایه‏ گذاران به راحتی می‏توانند با استفاده از اینترنت خانگی یا اینترنت موبایل، از طریق این سامانه به خرید و فروش اوراق بهادار بپردازند.

 

ویژگی معاملات آنلاین

 

۴. با استفاده از سامانه معاملات آنلاین می توان از آخرین وضعیت موجودی حساب، سوابق معاملات در بورس و سبد سهام و … مطلع گردید. بنابراین بهتر است همیشه این اطلاعات را  بررسی کنید  و درصورت مشاهده مغایرت جهت پیگیری موضوع را به کارگزاری اطلاع دهید. البته احتمال مغایرت بسیار بسیار کم است.

۵. اگرچه سامانه ‏های معاملات آنلاین کارگزاری‏ های مختلف ساختاری کلی و الگویی مشابه دارند؛ اما ممکن است برخی تفاوت های جزئی وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است پیش از شروع به استفاده از این سامانه به مطالعه بروشور های مربوط بپردازید و یا از طرق دیگر اطلاعاتی برای آشنایی کامل با نحوه کارکرد سامانه به دست آورید.

الگو های پیرو در ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی :

امروزه اکثر کارگزاری ‏ها از سامانه معاملاتی تدبیرپرداز، رایان هم‏افزا استفاده می‏کنند. برای نحوه استفاده از هر کدام از این سیستم ‏های معاملاتی مقاله‏ های زیر را از سایت www.mtaghinejad.ir مطالعه کنید:

 نحوه کار با سیستم رایان هم‏افزا                              

 نحوه کار با سیستم تدبیرپرداز                               

 

ویژگی های سامانه آنلاین معاملاتی

۶. امروزه اغلب کارگزاری ها این خدمت معاملات آنلاین را ارائه می دهند و شما با مراجعه به هر کدام و انجام فرآیند های مذکور می‏توانید از این خدمت بهره‏ مند شوید.

۷. برای مشاهده کارگزاران رسمی بورس اوراق بهادار می‏توانید به سایت سازمان بورس به نشانی www.seo.ir مراجعه نمایید.

امیدواریم با آشنایی با سامانه معاملات آنلاین  بتوانید از مزایای آن به خوبی بهره ‏مند شوید.

 

همراه ما در قسمت ‏های بعد باشید!

پایان قسمت بیست و پنجم  – منتظر ادامه داستان های ما باشید 🙂

تیم صدتحلیل

 آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐