سرمایه گذاری آنلاین در بورس

سرمایه گذاری آنلاین در بورس خدمت نوین کارگزاری ها| قسمت بیست و چهار

نحوه دسترسی به سامانه آنلاین و شیوه ی سرمایه گذاری آنلاین در بورس

درقسمت‏ های قبل به این موضوع  اشاره کردیم که سرمایه‏ گذار برای فعالیت در بورس باید به یک شرکت کارگزاری مراجعه کرده و کد بورسی بگیرد. روش های مختلف سرمایه گذاری را توضیح دادیم و روش هایی که میتوان در بورس سرمایه گذاری کرد . حالا در این بخش میخواهیم یکی از آسان ترین راه های سرمایه گذاری در پلتفرم های بورسی را معرفی کنیم و نحوه ی استفاده از این روش را آموزش دهیم.
با توجه به فراگیر شدن شبکه ها  اینترنتی و آنلاین شدن خدمات در زمینه ای مختلف , در بازرا بورس هم خدمات به شکل آنلاین در آمده اند تا معاملات راحت تر , سریع تر و با اطمینان بیشتری انجام شود .سرمایه گذاری آنلاین از خدماتی بود که کارگزاری های بورسی به متقاضیان ارائه کردند . امروزه برای ورود به بازار بورس و دریافت کدبورسی تمام کارها  اعم از خرید و فروش سهام به شکل آنلاین و توسط خود مشتریان انجام میشود.

در روش سرمایه گذاری آنلاین(برخط) نیز همین روال حاکم است؛ به این صورت که ابتدا فرد متقاضی به شرکت کارگزاری مراجعه کرده و در خواست خود مبنی بر استفاده از سامانه معاملات آنلاین (برخط) را به کارگزاری ارائه می دهد.

از طریق این سامانه فرد می‏تواند خودش مستقیما اقدام به خرید و فروش سهام کند، اما دسترسی به سامانه معاملات آنلاین (بر خط) از طریق کارگزاری برای متقاضیان فراهم می شود.

 

سرمایه گذاری آنلاین در بورس

نحوه استفاده از سامانه معاملات آنلاین برای سرمایه گذاری آنلاین در بورس

یکی از شرط‏ های سازمان بورس برای سرمایه گذاری آنلاین در بورس ، آشنایی کافی سرمایه‏ گذار با اصول و قوانین سازمان بورس است و شرکت کارگزاری موظف است که از آگاهی متقاضی از این مقررات اطمینان پیدا کند. به همین جهت از طرف کارگزاری‏ ها اغلب آزمون ‏هایی به جهت اطمینان از آگاهی کافی به شکل حضوری یا اینترنتی از متقاضی گرفته می شود.

معمولا این آزمون‏ها به صورت 10 سواله برگزار می‏شود که سرمایه ‏گذار باید حداقل به 7 سوال پاسخ درست دهد تا اجازه صدور کد آنلاین برای سرمایه‏ گذار فراهم شود.

پس از برگزاری آزمون و قبولی متقاضی در آن، قرار‎دادی بین شرکت و مشتری عقد می‏گردد؛ بنا براین قرارداد امکان دسترسی متقاضی به سامانه معاملات آنلاین از طرف شرکت کارگزاری میسر می‏شود.

شرکت کارگزاری حداکثر یک هفته پس از عقد قرار داد موظف است تا نام کاربری و رمز عبور را برای متقاضی صادر کرده و به شکل محرمانه به او تحویل دهد.

مشتری نیز می‏تواند به محض دریافت کد، سرمایه گذاری آنلاین خود را  آغاز کند.

نکته مهم سرمایه گذاری آنلاین در بورس !

باید توجه داشت که مشتری باید یک حساب بانکی مشخص خود را به کارگزاری معرفی کند؛ چرا که با صدور سفارش خرید از طرف مشتری مبلغ مورد نیاز برای خرید و کارمزد کارگزاری در حساب او بلوکه شده و پس از انجام خرید از حساب او کسر می‏گردد. درباره فروش سهام نیز مبلغ مذکور با کسر کارمزد و مالیات، به حساب مشتری واریز می‏گردد.

بنابراین با استفاده از این سامانه و اقدام برای سرمایه گذاری آنلاین در بورس  مشتری هیچ نیازی به حضور فیزیکی جهت خرید و فروش نداشته و معاملات به راحتی توسط سامانه آنلاین انجام می‏پذیرد.

در حال حاضر خرید و فروش انواع اوراق بهادار از جمله سهام، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق حق تقدم و معاملات آتی سکه به شکل آنلاین امکان پذیر است.

 

پایان قسمت بیست و چهار – منتظر ادامه داستان های ما باشید 🙂

تیم صدتحلیل

 آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐