روش ها معاملات

انواع روش های معاملات در بورس چیست ؟ |‌قسمت بیست و دوم

در این بخش انواع روش های معاملات بورسی را معرفی میکنیم و یکی از روش ها را توضیح میدهیم . با دانستن این موضوع میتوانید به راحتی در بورس  معاملات خود را انجام دهید .

در قسمت ‏های قبل گفتیم که می‏توانید با مراجعه به یکی از کارگزاری‏ ها کد بورسی(کد سهامداری) دریافت کنید. پس از دریافت کد بورسی، شما  می‏توانید به یکی از چهار روش زیر نسبت خرید و فروش سهام در بازار بورس اقدام نماید.

انواع روش های معاملات در بورس چیست ؟

  • خرید و فروش به صورت حضوری
  • خرید و فروش به صورت تلفنی
  • خرید و فروش به صورت اینترنتی
  • خرید و فروش به صورت برخط(آنلاین)

در این قسمت به شرح روش دوم می پردازیم:

  • خرید و فروش به صورت تلفنی

کارگزاری‏ ها در چارچوب خاصی از قوانین، این خدمت را به سرمایه‏ گذاران ارائه می‏دهند.

سرمایه‏ گذار می‏تواند سفارش خود را به صورت تلفنی بدون نیاز به مراجعه حضوری جهت خرید یا فروش سهام به کارگزاری ارائه دهد.

برای فعال کردن امکان سفارش تلفنی لازم است تا سرمایه ‏گذار، ابتدا یک بار به کارگزاری مراجعه کرده و قرار داد مربوطه را امضا کند و پس از امضای این قرارداد حداکثر تا یک هفته بعد رمز عبور به طور محرمانه در اختیار سرمایه‏ گذار قرار می‏گیرد.

لازم به ذکر است که ارائه سفارشات  به شکل تلفنی، هیچ تفاوتی با ارائه سفارش به شکل حضوری نداشته و این سفارشات نیز دقیقا به همان شکل پیگیری می‏شوند.

روش های معاملات در بورس
معاملات تلفنی

نکاتی درباره یکی از روش های معاملات در بورس که بصورت تلفنی است :

ارائه  خدمات یکی از روش های معاملات در بورس که به شکل تلفنی است هیچ هزینه اضافی نداشته و تنها همان مبلغ  کارمزد  از سوی کارگزاری دریافت می‏گردد.

سرمایه‏ گذار باید مبلغ مورد نیاز خرید سهام را به علاوه کارمزد کارگزاری به حساب کارگزاری واریز کرده و اطلاعات مربوطه را از طریق تماس تلفنی با مرکز در اختیار کارگزاری قرار دهد.

در مورد فروش اوراق بهادار هم کارگزاری بعد از واریز مبلغ مورد نظر به حساب مشتری که در قرارداد مشخص شده، اطلاعات مربوط به واریز را از طریق مرکز تلفنی به مشتری اعلام می‏کند.

با توجه به اینکه ورود به سامانه مرکز تماس کارگزاری با ارائه نام کاربری و رمز‏عبور امکان‏پذیر است؛ حفظ و نگداری آن و افشا نکردن آن نزد دیگران بسیار حائز اهمیت است.

هنگام امضای قرار داد بین مشتری و کارگزاری ساعات مشخصی برای ارائه سفارشات مشخص شده و مشتری باید در آن ساعات سفارش خود را ثبت کند.

این نکته را نیز باید در نظر گرفت که انجام معاملات از طریق سفارش تلفنی از نظر صرفه ‏جویی هزینه و زمانی برای مشتری مطلوب بوده و تمامی سفارشات به شکل تلفنی ضبط و نگهداری می‏شوند تا  به این صورت اشتباهات به حداقل رسیده و در صورت بروز هر‏گونه مشکل به راحتی قابل پیگیری باشند.

 

پایان قسمت بیست و دوم – منتظر ادامه داستان های ما باشید 🙂

تیم صدتحلیل

آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐