کارگزاری بورس

کارگزاری ها قدم اول ورود به دنیای بورس هستند | قسمت هفدهم

 

در داستان های قبلی به آموزش و معرفی مفاهیم بورسی پرداختیم و انواع سرمایه گذاری ها را بررسی کردیم . همچنین تیپ های شخصیتی متفاوت را برای شروع سرمایه گذاری های کوتاه و بلند مدت معرفی کردیم . در پایان نقش اطلاعات و منابع معتبر را نام بردیم تا همه ی افراد با اطمینان وارد بازار بورس شوند . حالا در این بخش قدم اول ورود به دنیای سرمایه که از کارگزاری ها شروع میشود  را در اختیار شما میگذاریم تا همراه با خانواده ی صدتحلیل یک سرمایه گذاری مطمئن داشته باشید !

چگونه وارد دنیای بورس شویم؟

خرید و فروش سهام وسایر اوراق بهادار در بورس فقط از طریق کارگزاری های رسمی بورس انجام میشود. بنابراین بر خلاف تصور عمومی برای سرمایه‏‌گذاری در بورس هیچ نیازی به مراجعه حضوری به تالار بورس نیست و کارگزاران بورس این وظیفه را به عهده دارند.

کارگزاری های بورس کجا هستند ؟ 

کارگزاری‌ها ، بنگاه‌های معاملاتی هستند که خرید و فروش سهام توسط آنان صورت می‌گیرد. کارگزاری‌ها واسطه بین خریدار و فروشنده می‏باشند و به نمایندگی از خریداران یا فروشندگان سهام، معامله انجام می‌دهند به ازای این خدمت درصدی بسیار کم به عنوان کارمزد دریافت می‏کنند.

کارگزاران افراد آگاه خبره و مورد اعتمادی هستند که پس از کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادر اقدام به خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار می‏کنند. هم چنین سازمان بورس به صورت مستمر و دقیق به نحوه فعالیت کارگزاران بورس نظارت دارد و همین امر سبب می‏شود تا سرمایه گذاران اطمینان لازم را در این خصوص داشته باشند .

کد بورس

برای سرمایه گذاری بورس چه چیز‏هایی لازم است؟

پول:

امروزه حتی با یک صد تومانی هم می‏توان سهم خرید اما پیشنهاد می‏کنیم که سرمایه‌‏ی مازاد خود (هر چند کم باشد) را وارد بورس کنید.

کد بورسی:

برای سرمایه‏‌گذاری در بورس باید کدبورسی گرفت. کد بورسی همانند شماره ملی برای افراد می‏باشد و برای هر فرد متفاوت است.

کد بورسی از سه حرف اول نام خانوادگی و یک شماره 5 رقمی رندوم تشکیل می‏شود.

به عنوان مثال کد بورسی شخصی با نام خانوادگی رجبی می‏تواند این‏گونه باشد:

رجب12345

پول در بورس

برای گرفتن کد بورسی باید به شعب یکی از کارگزاری‏‌های معتبر بورس مراجعه کنید و مدارک شناسایی خود را که شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی است به کارگزار ارائه دهید. ظرف مدت دو روز کد سهامداری برای شما می شود. دریافت کد سهامداری کاملا رایگان است.

بدین ترتیب وارد دنیای بورس شده اید.

برای دیدن اطلاعات کارگزاری‏‌ های معتبر به سایت بورس به نشانی SEO.IR مراجعه کنید.

 

پایان قسمت هفدهم – منتظر ادامه داستان های ما باشید 🙂

تیم صدتحلیل

 آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐