صندوق‌های سرمایه‌گذاری

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تمام افراد |قسمت شانزدهم

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تمام سرمایه‌گذاران حرفه ای و غیر حرفه‌ای در بازار بورس موجود است و بورس تنها برای افراد حرفه‌ای نیست . در این قسمت به این موضوع بیشتر میپردازیم :

آیا فقط افراد ریسک پذیر در بورس سرمایه‏‌گذاری میکنند یا برای افراد ریسک‏ گریز هم امکان سرمایه‏‎گذاری وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال می‏توان گفت افرادی که به هیچ عنوان تمایلی به ریسک ندارند می‏توانند اوراق مشارکت یا اوراق اجاره خریداری کنند چون دارای سود تضمین شده است و افرادی که ریسک ‏پذیری بیشتری دارند اغلب سرمایه‏‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به مورد اول ترجیح می دهند چون سرمایه‏‌گذاری در این صندوق ‏های سرمایه‏‌گذاری قابلیت بازدهی بیشتری برای آن ها به وجود می‏اورد.

سرمایه‏‌گذارانی که از دوگروه قبلی ریسک ‏پذیرتر هستند ترجیح می‏دهند خودشان مستقیما سهام شرکت ‏ها را خریداری کنند؛ چون احتمال می‏دهند در صورت پذیرش این ریسک سود بیشتری بدست بیاورند و در نهایت افرادی که بی‏ نهایت ریسک ‏پذیر هستند می‏توانند در قراردادهای آتی سرمایه‏‌گذاری کنند.

بنابراین همه افراد در سطوح مختلف ریسک‏ پذیری می توانند در بورس سرمایه‌‏گذاری کنند.

سرمایه گذار

 آیا بورس فقط برای افراد متخصص است؟

در پاسخ به این سوال می‏توان گفت افراد با کمترین تخصص هم می‏توانند با خرید اوراق مشارکت یا اوراق اجاره یا سرمایه‌‏گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری که سود ثابتی دارند، وارد بورس شوند. افرادی که تخصص بیشتری دارند می‏توانند از بین صندوق ‏هایی که عملکرد بهتری دارند، برای سرمایه‏‌گذاری انتخاب کنند. افراد بسیار متخصص می توانند در کنار سایر گزینه های مورد اشاره از قراردادهای ‏آتی استفاده کنند. بنابراین بورس فقط برای افراد متخصص و حرفه‏‌ای نیست و همه افراد می‏توانند در بورس شرکت کنند.

در قسمت‏های بعدی در مورد اوراق اجاره،اوراق مشارکت، صندوق ‏های سرمایه‌‏گذاری و قراردادهای آتی مفصل توضیح خواهیم داد.

 

پایان قسمت شانزدهم – منتظر ادامه داستان های ما باشید 🙂

تیم صدتحلیل

آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐