کارشناسان بورس

بهترین کارشناسان بورس را اینجا پیدا کنید !

برای پرداختن به موضوع انتخاب کارشناسان بورس ،  صد تحلیل لازم دانست تا شما عزیزان را به درستی با واژه تحلیلگر آشنا کند.

تحلیلگربازار بورس شخصی است که علاوه بر داشتن علم لازم مبنی بر شناخت مسایل اقتصاد داخلی و خارجی و اشراف کامل به اخبار روز دارای هدف، استراتژی و علم تحلیل بازار سرمایه باشد.

چه کسانی  به سراغ کارشناسان بورس میروند؟

اینکه چه کسانی به سراغ تحلیلگر و کارشناسان بازار سرمایه میروند با توجه به شرایط فرد و بازار متغییر است .

 مخاطب کارشناسان بازار بورس به دو دسته از افراد تقسیم می شوند:

1 . افراد مبتدی و تازه کار در بازار سرمایه:

افرادی که بصورت مبتدی و تازه‌کار وارد بازار سرمایه می شوند در ابتدا علاوه بر کسب مهارت ها و دانش کافی برای انتخاب سهم , به کمک یک تحلیل‌گر نیاز دارند تا قدم به  قدم با استراتژی تحلیلگر و روش او آشنا شوند.

2 .  افرادی که با توجه به شرایط بازار, قدرت تصمیم گیری برای انتخاب سهم را از دست داده اند :

شرایط بازار سرمایه در روزهای مختلف بازار میتواند کاملا نوسانی باشد و نوسانی بودن بازار ریسک خرید را برای خریدار افزایش میدهد و در این شرایط خریدار ترجیح میدهد تا انتخاب خود را مبنی بر پیشنهاد کارشناسان بورس قرار دهد .

در شرایط نوسانی بازار سرمایه احتمال خطا و اشتباه وجود دارد. به همین دلیل افراد درصورت عدم شناخت کافی دچار تردید در انتخاب تحلیلگر و انتخاب سهم خواهند شد.

choise

مهمترین موضوع پرداختن به عوامل انتخاب کارشناسان بورس می باشد .

برای انتخاب تحلیلگر مناسب شناخت کافی از استراتژی وی و نوع تحلیل او حائز اهمیت است اما مهمتر از این موضوع، شناخت خود فرد است .

در ابتدا فرد باید به طور قاطع هدف خود را مشخص کند . هدف وی شامل میزان بازدهی، میزان ریسک پذیری ، حداکثر بازه زمانی برای انتظار می باشد که بطور کلی تمامی این موارد را میتوان ازروحیات وشخصیت و شرایط  فرد به دست آورد.

اگر فرد بتواند تمامی این موارد را به طور کل اولویت بندی کند از این طریق می تواند کارشناسان بورس مناسب تیپ شخصیتی خود را انتخاب کند .

قدم بعدی شناخت تحلیلگران و مقایسه استراتژی وی با اهداف فرد می باشد:

برای شناخت کارشناسان بورس راه های متفاوتی وجود دارد به طور مثال : تعقیب استراتژی تحلیل گران در یک بازه زمانی و یا مراجعه به منابعی که تمامی موارد مورد نیاز برای انتخاب تحلیلگران دارد ؛ سایت صدتحلیل شرایطی را فراهم آورده است که با مراجعه به آن میتوان به اطلاعات استراتژی کارشناسان بورس که تعداد آنها بالای 400 نفر می رسد ؛دسترسی داشت .

تیم صد تحلیل علاوه بر در اختیار گذاشتن اطلاعات تحلیلگران تمامی این تحلیلگران را با توجه به پیش‌بینی‌هایی که در گذشته انجام شده رتبه بندی کرده است  تا کاربران محترم بتوانند به تمامی اطلاعات دسترسی داشته باشند و انتخاب خود را دقیق تر انجام دهند .

همانطور که گفته شد با توجه به اهداف خریدار انتخاب تحلیلگران میتواند از چند منظر مورد بررسی قرار بگیرد:

* انتخاب کارشناسان بازار بورس با توجه به بازه‌ی زمانی پیشنهادی که شامل بازه های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌ مدت میباشد.

* انتخاب تحلیلگران با توجه به میزان بازدهی برای سهم پیشنهادی که فرد باید با توجه به اهداف خود تحلیلگر را انتخاب کند.

انتخاب کارشناسان بورس با توجه به میزان ریسک پذیری پیشنهاد که نشان دهنده امن بودن یا پرخطر بودن سهمی‌باشد *

به طور مثال روزی که من به دنبال انتخاب تحلیلگر مناسب بودم و  با سایت صد تحلیل آشنا شدم ۳ نفر از کارشناسان بورس را که رتبه ی بالاتری داشتند به ترتیب جدول زیر انتخاب کردم:

کارشناسان بورس

چون فرد ریسک پذیری نبودم به سراغ افرادی رفتم که احتمال موفقیت آنها بیشتر بود در نتیجه فرد B حذف شد و میخواستم فردی را انتخاب کنم که میانگین زمان انتظار پایین تر و میانگین ضرر کمتری داشته باشد در نتیجه فرد C در مقایسه با فرد A حذف شد.

در نتیجه با مقایسه های انجام شده فرد A فرد منتخب من برای خرید و دنبال کردن تحلیل هایش شد .

در انتها توصیه میکنم مقالهچگونه یک مشاور خوب برای سرمایه گذاری در بورس , متناسب با روحیات شخصی انتخاب کنم ؟ را مطالعه کنید!
در این مسیر تیم صدتحلیل همراه شما خواهد بود .

سوالات خود را میتوانید از پشتیبانان ما در تلگرام بپرسید .  t.me/sadtahlilsupport  و  t.me/sadtahlilinfo