نکات تحلیلگری

تمام نکاتی که تحلیلگران در مورد ثبت سیگنال باید بدانند!

در این مقاله سعی کرده‌ایم به نکاتی در مورد ثبت سیگنال و مدیریت آنکه تحلیلگران ما با آن مواجه می‌شوند بپردازیم.

در سامانه صدتحلیل با ثبت اولین سیگنال شما به‌عنوان تحلیلگر شناخته می‌شوید. اما موضوع اینجا تمام نمی‌شود، اینکه شما تلاش کنید و رزومه خوبی برای خود بسازید و با دیگر تحلیلگران رقابت کنید تا به رتبه بالاتری برسید و فروش بیشتری داشته باشید، اهمیت ویژه‌ای دارد.

شما با ورود به قسمت ” ثبت سیگنال ” و وارد کردن اطلاعات لازم (نماد، قیمت پیشنهادی خرید و فروش، حد ضرر و …) اولین سیگنال خرید خود را ثبت می‌کنید.

Screen Shot 2017-07-04 at 5.29.46 PM

1

 

نوع سیگنال

در نسخه جدید صدتحلیل شما میتوانید انتخاب کنید که سیگنال شما از چه نوعی باشد. فقط یک سیگنال معمولی باشد یا vip و تضمینی، دارای پرتفو و …

انتخاب پرتفو

اگر سیگنال شما از نوع پرتفودار هست به شما مبلغ ۱۰۰ میلیون مجازی داده می‌شود تا برای هر سیگنال قسمتی از آن را خرج کنید. یکی از مزیت‌های پرتفو این است که شما سیگنال‌هایی که دارای استراتژی یکسان است را داخل یک پرتفو قرار می‌دهید و دنبال کنندگان شما با استراتژی شما آشنا می‌شوند. مزیت بعدی این است که شما امکان انتخاب نوع سیگنال فروش را خواهید داشتاتوماتیک به این مفهوم است که اگر قیمت سهم به حد سود یا حد ضرر برسد، سیگنال فروش توسط سیستم صادر می‌شود و در حالت دستی این اختیار به شما داده می‌شود تا هر زمان که صلاح میدانید سیگنال فروش را صادر کنید. (در این حالت بررسی روزانه سیگنال‌ها و مدیریت آنها را فراموش نکنید)

 

انتخاب نماد سهم

اسم شرکت و یا نماد مدنظرتان را در کادر مستطیل شکل وارد کنید تا سیستم آن را جستجو کند. در بعضی مواقع ممکن است به دلیل تفاوت در کیبورها، سیستم حروفی مثل ” ک ” و ” پ ” را پیدا نکند که در این مواقع می‌توانید قسمتی از نام شرکت را تایپ کنید که این حروف را نداشته باشدبه طور مثال اگر نماد ” کنور ” را پیدا نکردید تایپ کنید ” نور ” و یا ” صبانور ” و یا نام کامل ” توسعه معدنی و صنعتی صبانور “.

 

ثبت سیگنال لحظه ای و انتظار

ثبت سیگنال لحظه‌ای فقط در زمانی که بازار باز است (9 الی 12:30) امکان‌پذیر است و  در همان قیمتی که سهم معامله می‌شود شما می‌توانید سیگنال خرید بدهید.

اما اگر قصد داشتید در ساعاتی به غیر از ساعات بازار سیگنال خود را ثبت کنید و یا در قیمتی پایین‌تر منتظر خرید سهم هستید، سیگنال خود را به صورت انتظار ثبت کنید. در این صورت این سیگنال شما در صورتی فعال خواهد شد که سهم به قیمت پیشنهادی مورد نظر شما برسد. در حالت انتظار شما می‌توانید این اجازه را به سیستم بدهید که با رسیدن قیمت سهم به قیمت پیشنهادی شما آن سیگنال را انتشار دهد و یا اینکه به شما پیام دهد و خود شما اختیار فعال کردن آن را داشته باشید. این موضوع را در نظر داشته باشید که سیگنال‌های در حال انتظار شما، به کاربران نمایش داده نمی‌شود و داخل سیستم می‌مانند تا زمانی که فعال شوند.

صفحه ثبت سیگنال

حد سود و حد ضرر

قیمت‌هایی که شما باید برای پیش‌بینی خود قرار دهید تا کاربران هم انتظار شما از آینده سهم را بدانند. فاصله حد سود با قیمت پیشنهادی شما می‌شود “ انتظار بازدهی ” و فاصله قیمت پیشنهادی با حد ضرر ” انتظار ریسک ”  خواهد بود که شما به صورت نموداری آن را مشاهده می‌کنید و سیستم درصد و نسبت آنها را به شما نمایش می‌دهد.

 

نوع بسته شدن (سیگنال فروش)

این امکان برای حالتی که شما پرتفو تشکیل داده‌اید فعال است و زمانی که شما به پیش‌بینی خود اطمینان داشته باشید حالت اتوماتیک را فعال می‌کنید تا خود سیستم با رسیدن قیمت به ” حد سود ” پیش‌بینی شما را ببندد و امتیاز آن را به شما اختصاص دهد. این حالت برای افرادی که نمی‌توانند هر روز سیستم و پیش‌بینی خود را چک کنند هم گزینه بهتری خواهد بود.  اما در حالت دستی  شما احتمال می‌دهید که سهم از حد سود شما هم بالاتر می‌رود و به همین خاطر می‌خواهید خودتان تصمیم بگیرید که چه زمانی پیش‌بینی را ببندید و به دنبال کنندگانتان سیگنال خروج بدهید. به همین دلیل سیستم با رسیدن قیمت به حد سود و یا حد ضرر پیش‌بینی شما را نمی‌بندد و منتظر بستن از طرف شما می‌ماند.

* بسته شدن پیش‌بینی‌ها توسط سیستم، به صورت شبانه انجام می‌شود و اگر مشاهده کردید که سیگنالی در حالت اتوماتیک بوده و امروز به تارگت رسیده اما هنوز بسته نشده است، تا فردای آن روز صبر کنید.

 

زمان مورد انتظار

حدود زمانی که انتظار دارید سهم به تارگت (حد سود) خود برسد را ثبت کنید. این به کاربران نشان می‌دهد که استراتژی شما کوتاه‌مدتی است یا میان‌مدتی و یا بلندمدتی!

 

ثبت سیگنال و تمام!

به محض اینکه شما سیگنالی ثبت کنید و یا یکی از سیگنال‌های در انتظار شما فعال شود، به دنبال کنندگان شما پیغامی ارسال می‌شود که شما سیگنال جدیدی ثبت کرده‌اید و آنها می‌توانند از این سیگنال استفاده کنند.

 

پیامک های اطلاع رسانی صدتحلیل

تا به اینجای کار با ثبت سیگنال آشنا شدیم، اما نحوه مدیریت این سیگنال‌ها اهمیت بیشتری دارد که در ادامه به نکات مربوط به آن می‌پردازیم

با رفتن بر روی آدمکی که در کنار اسم شما قرار دارد گزینه‌هایی نمایش داده می‌شود که یکی از آنها داشبورد (مدیریت پیش‌بینی‌ها و)  و دیگری پروفایل شما (صفحه‌ای که کاربران از سوابق شما و سیگنال‌های جدیدتان می‌بینند) است.

داشبورد تحلیلگران

در بخش اول داشبورد شما پارامترهایی مثل امتیاز کسب شده، فاصله با نفر قبلی و بعدی و خلاصه‌ای از فعالیت‌های شما شامل احتمال موفقیت، میانگین سودها، میانگین ضررها و میانگین روز انتظار را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین تعداد کل پیش‌بینی‌ها، پیش‌بینی موفق، پیش‌بینی ناموفق و پیش‌بینی باز نیز قابل رؤیت است و خلاصه‌ای از تعداد کل فروش و تعداد دنبال کنندگان را مشاهده می‌کنید.

در قسمت تسویه هم خلاصه جمع خریدها، کارمزد سایت، تسویه‌های قبلی و مبلغی که می‌توانید دریافت کنید را مشاهده می‌کنید و در صورت تمایل به تسویه، با کلیک کردن بر روی آیکون سبز رنگ، مبلغی که تحت عنوان ” هدیه سایت به شما ” ذکر شده است به حساب شما واریز خواهد شد. (تسویه‌ها در ۱۵ ام و ۳۰ ام هرماه انجام می‌شود)

 فروش سیگنال

در گزینه بعدی پیش‌بینی ها را مشاهده می‌کنید که خود شامل دو قسمت است و تمام پیش بینی ها شما (ثبت شده و در حال انتظار) قابل مشاهده و مدیریت است.

سیگنال های ثبت شده و در حال انتظار

پیش بینی های ثبت شده

در این بخش تمامی سیگنال های شما مشخص است. اما هر کدام از این ستون ها توضیحاتی دارند که خدمت شما عرض میکنیم:‌

6

زمان مانده به پایان: عددی است که شما این مدت زمان را هنگام ثبت پیش‌بینی وارد کرده‌اید. اگر این زمان به صفر برسد پیش‌بینی شما بسته نخواهد شد؛ اما سیستم شروع به جریمه کردن شما بابت هر روز تأخیر در بستن پیش‌بینی می‌کند. در صورتی که قصد داشته باشید پیش‌بینی خود را ببندید با کلیک بر روی آیکون سبز رنگ این امر امکان‌پذیر خواهد شد.

سود خالص:‌ نکته اول اینکه عددی که شما مشاهده می‌کنید، سود روز قبل است با توجه به قیمت‌های دیروز نه قیمت‌های لحظه‌ای و نکته دوم اینکه 1.5% کارمزد معاملات از آن کم شده است.

امتیاز: این عدد هم با توجه به قیمت‌های دیروز است. اما با زدن دکمه بستن و دریافت امتیاز شما امتیاز لحظه‌ای خود را با توجه به قیمت لحظه‌ای مشاهده می‌کنید و در صورتی که تمایل داشتید آن پیش‌بینی را می‌بندید و امتیاز آن را دریافت می‌کنید.

موفقیت: موفق و ناموفق بودن یا توجه به امتیاز مثبت و منفی پیش‌بینی خواهد بود. ممکن است که شما 3% بازدهی مثبت کسب کرده باشید اما به دلایلی که جلوتر برای توضیح جزییات امتیاز مطرح می‌کنیم امتیاز شما منفی شده باشد و این پیش‌بینی عملاً ناموفق می‌شود.

بستن و دریافت امتیاز: هر زمان که احساس کردید زمان فروش سهم است با زدن این دکمه پیش‌بینی خود را می‌بندید و به افرادی که سیگنال شما را خریداری کرده‌اند اطلاع رسانی می‌شود که سیگنال فروش شما صادر شد! شما می‌توانید پیش‌بینی‌هایی که از نوع اتوماتیک هم هستند را زودتر از موعد و قبل از رسیدن به تارگت به صورت دستی ببندید اما سیستم در امتیاز دادن به شما جریمه‌هایی را لحاظ می‌کند.

تعداد فروش: این عدد مشخص است اما اینکه فروش شما به چه قیمتی بوده است را در بخش فروش‌ها بررسی می‌کنیم.

جزییات امتیاز: یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای تحلیلگران و سیستم صدتحلیل که عوامل و متغیرهای اساسی برای امتیازدهی است و دقت پیش‌بینی شما را می‌سنجد!

پایه اصلی امتیاز، بازدهی کسب شده شماست اما پارامترهای زیر در امتیاز نهایی تأثیر گذار خواهند بود:

  • ۱ در پارامتر اول اگر پیش‌بینی شما بتواند کارمزد معاملات 1.5% را پوشش دهد و بالاتر از آن باشد این ستاره را دریافت می‌کنید.
  • ۲ پیش‌بینی شما باید بتواند سودی بیش از بانک به سرمایه‌گذاران بدهدبه‌طور مثال اگر شما 10% سود کردید اما در بازه یکساله، این ستاره را دریافت نمی‌کنید و امتیاز مثبتی هم دریافت نمی‌کنید (زیرا بانک سالیانه 24% سود می‌دهد).
  • ۳ اگر پیش‌بینی شما در زمان مورد انتظار شما بسته شود و نتیجه آن برای کاربران مشخص شود (‌چه مثبت و چه منفی) این ستاره را دریافت می‌کنید و اگر بیش از آن طول بکشد سیستم به ازای هر روز تأخیر به شما جریمه‌ای خواهد داد.
  • ۴ به هدفی که در هنگام ثبت سیگنال قرار می‌دهید دقت کنید چرا که سیستم به قیمتی که به عنوان هدف وارد می‌کنید و قیمتی که سیگنال فروش می‌دهید حساس است. هرچه این اختلاف بیشتر باشد، جریمه سیستم بیشتر خواهد بود.  به‌طور مثال شما با ثبت یک سیگنال با انتظار بازدهی 50% به دنبال کنندگان خود میگویید که انتظار دارید این سهم این مقدار بازدهی را داشته باشد. اما بعد از چند روز و با کسب تنها 7% تصمیم می‌گیرید که سیگنال فروش صادر کنید. این باعث ناامیدی کاربران نسبت به شما و پیش‌بینی 50% شما می‌شود و به همین دلیل به ازای اختلاف این دو عدد سیستم شما را جریمه می‌کند. به همین دلیل اگر سیگنال خود را بالاتر از هدف ببندید و یا بگذارید که در حالت اتوماتیک سیستم خودش پیش‌بینی شما را ببندد این ستاره را دریافت می‌کنید.
  • ۵ – حالت اتوماتیک یک حس اطمینان به کاربر را می‌دهد چرا که نشان می‌دهد شما به استراتژی خود پایبند هستید و در میانه راه تصمیم خود را عوض نمی‌کنید. سیستم صدتحلیل هم به پیش‌بینی‌هایی که به صورت اتوماتیک بسته می‌شوند (چه با حد سود و چه با حد ضرر) امتیاز بیشتری می‌دهد و در نهایت تحلیلگر این ستاره را هم دریافت می‌کندمجدداً تاکید می‌کنیم که بسته شدن اتوماتیک پیش‌بینی‌ها به صورت شبانه توسط سیستم انجام می‌شود و در حین بازار و همان لحظه نخواهد بود.

در نهایت برآیند همه این فاکتورها امتیاز شما را شامل می‌شود. توصیه می‌کنیم در ثبت سیگنال دقت لازم را داشته باشید که بعد از بستن آن بهترین امتیاز و بیشترین ستاره را از سیستم دریافت کنید.
بعد از اینکه سیگنال خروج رو صادر کردید، خریداران این سیگنال شما می‌توانند به شما بابت این سیگنال امتیاز دهند که میانگین امتیاز این کاربران در زیر عکس تحلیلگر نمایش داده می‌شود.ستاره های دریافتی تحلیلگر

 

پیش بینی های در حال انتظار

در این قسمت سیگنال‌هایی که آن‌ها را به صورت انتظار ثبت کرده‌اید قابل مشاهده است. سیستم صدتحلیل این سیگنال‌ها را هر ۳ دقیقه یکبار با بازار چک می‌کند و اگر قیمت سهم به قیمت پیشنهادی شما رسیده بود آن سیگنال شما را فعال می‌کند و این سیگنال به بخش سیگنال‌های ثبت شده منتقل می‌شود و عملاً یک سیگنال با تاریخ همان لحظه ثبت می‌شود که در این قسمت تمامی سیگنال‌های ثبت شده تحلیلگران را می‌توانید مشاهده کنید.

شما این امکان را دارید که پیش‌بینی در حال انتظار خود را ویرایش یا حذف کنید. اگر پیش‌بینی در حال انتظار خود را به صورت ” خبر بده تا خودم فعالش کنم ” ثبت کرده باشید و سهم به قیمت پیشنهادی شما رسیده باشد، دکمه بررسی وضعیت به شما نمایش داده می‌شود که برای فعال‌سازی پیش‌بینی بایستی از آن استفاده کنید.

7

 

خرید ها و فروش ها

در قسمت خرید، تمامی خرید های شما (از سایر تحلیلگران) و اینکه چقدر آن پیش‌بینی ها در سود و زیان هستند نمایش داده میشود. (کاربران هم به همین صورت سیگنال های خریداری شده از شما را مشاهده میکنند.)

8

 

اما در قسمت فروش، جزییات سیگنال هایی که از شما خریداری شده را میتوانید مشاهده کنید. به طور معمول فروش شما به صورت عادی است مگر اینکه مناسبتی باشد که درآن صورت عنوان مناسبت را خواهید دید و در نهایت قیمتی که سیگنال شما فروش رفته است و منبع درآمد شماست. قیمت سیگنال ها هم بر اساس امتیاز شما در حال نوسان است و بستگی به امتیاز و دسته بندی که درآن قرار دارید دارد.

قیمت سیگنال ها

سیگنال تحلیلگرانی که به تازگی به جمع ما پیوستند رایگان است اما زمانی که موفق بشید سرمایه خود را بیش از ۵% رشد دهید به دسته تحلیلگران متوسط منتقل خواهید شد و سیگنال‌های شما هزینه خواهد داشت و تیم پشتیبانی صدتحلیل برای عکس دار کردن پروفایل، با شما ارتباط خواهند گرفتدر نهایت هم اگر بتوانید بالای ۱۵% رشد داشته باشید به سطح تحلیلگران حرفه‌ای ارتقا پیدا خواهید کرد و  هزینه سیگنال‌های شما گران‌تر شده و تیم صدتحلیل هم با ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی برای شما، سعی می‌کند که افراد بیشتری شما را شناخته و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید.

 

نکات تحلیلگری برای فروش بیشتر تحلیلگران

 

سیستم صدتحلیل این امکان را فراهم کرده است که تحلیلگران بتوانند به کسانی که دوست دارند (مثل اعضای کانالشان، اعضای سایت و یا دوستانشان) کد تخفیف اختصاص دهند. در بعضی از مناسبت‌ها هم برای افزایش فروش شما، کد تخفیفی به همه کاربران سایت داده می‌شودبه طور مثال در شکل زیر یکی از کمپین‌های تبلیغاتی صدتحلیل در تلگرام را مشاهده می‌کنیدفروش‌هایی که با استفاده از کد تخفیف انجام می‌شوند هم در بخش فروش‌ها قابل مشاهده و محاسبه خواهند بود. در کانال تلگرامی ما هم می‌توانید پست‌های تبلیغاتی ما را مشاهده کنید.

کمپین تبلیفاتی صدتحلیل

 

در نهایت هدف صدتحلیل، معرفی تحلیلگران حرفه‌ای به بازار سرمایه و تعریف یک بازی برد برد برد  است. 

هم سرمایه‌گذاران و سهامداران توانسته‌اند با کمک افراد حرفه‌ای مثل شما سود مناسب در بازار بورس را به‌دست آورند و شما را قهرمان خود می‌دانند، هم تحلیلگران توانسته‌اند رزومه‌ای از موفقیت‌ها و عملکرد خود ثبت کنند و سابقه خود را به هر شخصی نشان دهند و از مشاوره‌های خود درآمدی کسب کنند، و هم تیم صدتحلیل توانسته است تعداد زیادی از تحلیلگران مختلف با استراتژی‌های متفاوت را دور هم جمع کرده و قدم مثبتی برای حرفه‌ای تر کردن بازار سرمایه بردارد.

امید است با کمک هم، بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

در این مسیر تیم صدتحلیل همراه شما خواهد بود و در هر قسمتی سوالی داشتید می‌توانید آن را از پشتیبانان ما بپرسید.

http://goftino.com/c/dgKAcf