الگوی سه قلو

الگوی سقف و کف سه قلو و الگوی 123 (abc) | صدتحلیل آموزش تحلیل تکنیکال

درود دوستان در این جلسه از سری آموزش های تحلیل تکنیکال (آشنایی با تحلیل تکنیکال ) قصد داریم به الگوی سقف و کف سه قلو و 123 را معرفی کنیم.

الگوی سقف و کف سه قلو

در الگوی سقف و کف 3 قلو که جزو الگوهای کلاسیکی است که کمتر رخ می دهد همانند الگو سقف و کف دوقلو ( آشنایی با سقف و کف دوقلو ) است با این تفاوت که به جای تشکیل 2سقف/کف ما شاهد تشکیل 3 سقف/کف هستیم. نکته مهم در این جا این است که پایین ترین قیمت کف ها باید یکی باشد و در سقف سه قلو باید بالاترین قیمت سقف ها یکی باشد تا این الگو به درستی تشکیل شود. حالت ایده آل این الگو این است که در بین 2 خط موازی قرار بگیرد.

سقف سه قلو

کف سه قلو

اهداف

شمای کلی این الگو همانند تصاویر بالاس اما اهداف این الگو 61.8 و 100 نسبت فیبوناچی سقف یا کف وسطی است. به نحوی که از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه که خط افقی این الگو است فیبوناچی 3 نقطه ای (آشنایی با ابزار فیبوناچی) می کشیم و از دقیقا همان خط افقی اهداف ترسیم خواهند شد.

نکات مهم

نکته مهم در خصوص این الگو این است که باید حتما خط افقی شکسته شود تا این الگو تایید شود. و همچنین باید در انتهای روند شکل بگیرد. به نحوی که سقف سه قلو در انتهای روند صعودی و کف سه قلو در انتهای روند نزولی.

الگوی 123 یا abc

در این الگو که شبیه الگوی کف/سقف 2 قلو است. با این تفاوت که که در الگوی سقف 123، سقف دوم به اندازه سقف اول نمی رسد. و در الگوی کف 123، کف دوم بالاتر از کف اول است. اما این الگو مانند الگویی مانند سر و شانه ( آشنایی با الگو سر و شانه ) شهرت و درجه اطمینان بالایی ندارد. شمای کلی این الگو را می توانید در 2 عکس پایین ببینید.

سقف 123

کف 123

اهداف

هدف اول این الگو 61.8 فیبوناچی 3 نقطه از بالاترین نقطه سقف اول تا خط افقی که در شکل نمایان است از همان خط افقی و بالعکس برای هدف دوم از نسبت 100 فیبوناچی استفاده می کنیم.

 

منتظر ادامه مطالب آموزشی ما باشید

تیم صدتحلیل

آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐