عرضه اولیه در بورس

خرید عرضه اولیه بدون نیاز به پول | کارگزاری فارابی به شما اعتبار می دهد

یکی از موارد جذاب در بورس , خرید سهم های عرضه اولیه است . چرا که اغلب با تقاضای بسیار زیاد همراه هست و چند روزی با صف خرید رشد می کند و به طور میانگین 40 – 50 درصد سود در مدت یکی دو هفته به شما می دهد . درسته که به دلیل حجم بالای تقاضا , امکان خرید مقدار زیادی از اینگونه سهم ها نیست اما باز هم سود کردن بدون اینکه نیازی به پرداخت پول باشه , لذت بخش هست !

 

عرضه اولیه چیست ؟

به سهم هایی که تازگی در بورس پذیرفته شدن و اولین باری هست که این سهم ها توسط مردم خریداری می شود , عرضه اولیه یا IPO می گویند.

 

آیا این سهم ها فرقی با دیگر سهم ها دارند ؟

خیر . تمام سهم هایی که در حال حاضر در بورس معامله می شوند برای اولین بار در یکروزی عرضه اولیه شده و توسط مردم خریداری شدند . بعد از اون این سهم ها بین مردم دست به دست می شوند . بنابراین این سهم های عرضه اولیه فرقی با دیگر سهم ها ندارند . فقط چون روز اولشون هست تقاضای زیادی برای خریدشون وجود داره و معمولا چند روزی با صف خرید همراه هستند و قاعدتاْ چون تقاضا زیاد هست قیمتشون هم بالا میره .

 

آیا محدودیتی برای خرید این سهم ها وجود دارد ؟

به دلیل تقاضای زیاد برای این سهم ها معمولا سازمان بورس مقدار مشخصی سهمیه برای هر فرد مشخص می کند . به طور مثال سهمیه هر نفر ۱۰۰ عدد سهم تعیین می شود و بازهم به دلیل تقاضای زیاد میزان کمتری به هر نفر می رسد !

 

چقد باید پول داشته باشیم تا این سهم ها رو بخریم ؟

باز به دلیل اینکه میزان کمی سهم به هر شخص می رسد , مبلغ خیلی زیادی نیاز نیست . به طور معمول بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومن خواهد بود اما امکان خوبی که کارگزاری فارابی به شما میدهد این هست که به همین میزان پول هم احتیاجی نیست و شما این مقدار سرمایه رو از کارگزاری قرض میگیرید و بعد از فروش سهم اون قرض رو بهش بر می گردونید و تسویه می کنید .

عرضه اولیه در فارابیکسو

برای اینکار کافیه روی گزینه عرضه اولیه ( در بالای صفحه و طلایی رنگ ) کلیک کنید . همه موارد به صورت اتوماتیک در داخل کادر درج شده است و فقط کافیه دکمه ثبت سفارش رو بزنید تا سفارش شما بدون اینکه نیازی به پرداخت پول باشد ارسال شود .

تمام سود برای شماست ؟

بله , شما فقط اصل پولی که قرض گرفتید رو به کارگزاری پس می دهید و هر سودی که کسب کرده باشید برای خود شماست !!

 

برای اینکه از این ویژگی ها استفاده کنید فقط کافیست در کمتر از ۵ دقیقه مراحل ” ثبت نام در کارگزاری فارابی “ رو تکمیل کنید.

[button_link size=”medium” src=”https://www.irfarabi.com/signup/dec/y/ref/163″]ثبت نام در کارگزاری فارابی[/button_link]